Przedszkole Pinokio

woj. mazowieckie

Adres email: przedszkole-pinokio@o2.pl
Adres strony www: www.przedszkole-pinokio.pl
Opis: Atmosfera ciepła, spokoju, zaufania Profesjonalna kadra.Grupy liczą do 15 dzieci.Nasi wychowankowie wyróżniają się w szkole:) Posiłki przygotowujemy na miejscu z wysokiej jakości produktów. Przedszkole istnieje od 2002 roku. Zapraszamy do odwiedzenia nas na FB:

Opis pomieszczeń: Budynek , w nim pięć sal przygotowanych specjalnie pod przedszkole. Posiadamy wszelkie odbiory świadczące o spełnieniu wszystkich wymogów stawianych tego typu placówkom.

Opis placu zabaw: Dobrze wyposażony, bezpieczny plac zabaw. Cała jego powierzchnia wyłożona specjalną kostką kauczukową.

Wyposażenie: Tablica interaktywna, komputery, sprzęty audio.

Zaplecze sanitarne: Dwie duże łazienki dla dzieci + jedna socjalna

Posiłki: Posiłki przygotowujemy na miejscu z wysokiej jakości produktów. Unikamy półproduktów.

Opieka medyczna: Lekarz dochodzący z pobliskiej przychodni lekarskiej.

Ramowy rozkład dnia:

• 07.00 – 8.30 Witamy się, rozmawiamy, rysujemy, bawimy się klockami i innymi zabawkami, śpiewamy, oglądamy książeczki, słuchamy muzyki. Bawimy się indywidualnie lub w zespołach.
  • 08. 30 – Porządkujemy salę po zabawie i udajemy się do łazienki umyć rączki.
  • 09.00 – 09.30 Jemy śniadanie! (lepiej się nie spóźniać, niezdrowo jeść chłodne posiłki i smutno siedzieć samemu przy stoliku!)
  • 09.30 – 10.00 Uczestniczymy w zabawach: malujemy, lepimy, rysujemy, śpiewamy, tańczymy, budujemy z klocków.
  • 10.00- 11.00 Uczestniczymy w zajęciach zorganizowanych przez Wychowawcę, lub w zajęciach dodatkowych.
  • 11.00 – 11.45 Wychodzimy na spacer, lub bawimy się na placu zabaw w ogrodzie przedszkolnym.
  • 11.55 – Odwiedzamy łazienkę, myjemy dokładnie rączki przed obiadem.
  • 12.00 – Spożywamy obiad: pierwsze i drugie danie oraz pijemy pyszny kompocik.
  • 12.30 – 12.45 Odwiedzamy łazienkę, myjemy się po obiadku.
  • 13.00 – 14.45 Odpoczywamy po obiadku przy swobodnej zabawie, malowaniu lub przy słuchaniu muzyki relaksacyjnej. Dzieci potrzebujące dłuższego odpoczynku (Maluszki) mają możliwość snu w cichutkiej, przytulnej sali.
  • 15.00 – Myjemy rączki i jemy pyszny podwieczorek
  • 17.00 – Drugi podwieczorek
  • 15.30 – 18.00 Bawimy się w kącikach zainteresowań, w swobodnej zabawie indywidualnej lub zespołowej, rysujemy, czytamy i słuchamy bajki i wiersze, gramy w gry dydaktyczne i planszowe, układamy puzzle, słuchamy muzyki, bawimy się w zabawy ruchowe, śpiewamy, z klocków układamy i na naszych, kochanych Rodziców czekamy.

Zajęcia dodatkowe: Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom proponujemy nieodpłatnie różne zajęcia dodatkowe: – j. angielski 5 x tyg. (średniaki i starszaki) 2x tyg.(maluchy) – zajęcia umuzykalniające 2x tyg. – plastyka 1x tyg. – religia 1x tyg. Dodatkowo płatne: – gimnastyka korekcyjna (2x tyg.) – nauka tańca (2x tyg.) – logopedia (1x tyg.) – basen, konie – sztuki walki\” 1x w tygodniu

Opłaty: 750pln/ mies.