Prywatne Przedszkole „Mali Odkrywcy”

Adres: ul. Łotewska 9
42-612 Tarnowskie Góry
woj. śląskie

tel. 606 976 038
fax. brak

Adres email: info@przedszkole-maliodkrywcy.pl
Adres strony www: www.przedszkole-maliodkrywcy.pl
Opis: MALI ODKRYWCY jest punktem przedszkolnym wpisanym do ewidencji szkół i placówek niepublicznych w Tarnowskich Górach jako alternatywna forma wychowania przedszkolnego (na podstawie art. 82 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty).

Oferta naszej placówki skierowana jest do dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat.

W Przedszkolu funkcjonują dwie grupy dwunastoosobowe. Właśnie tak nieliczne zespoły pozwalają nam na dobry kontakt z każdym dzieckiem i indywidualizację pracy. Staramy się współpracować z Rodzicami, aby nasza wiedza o podopiecznych była jeszcze pełniejsza o cenne dla nas wskazówki.

MALI ODKRYWCY to miejsce, które gwarantuje swoim wychowankom poczucie bezpieczeństwa, daje możliwość obcowania z rówieśnikami, zapewnia właściwy rozwój intelektualny i emocjonalny. To miejsce, w którym Twoje dziecko spędzi czas twórczo i przyjemnie zdobywając nowe umiejętności oraz wiedzę poprzez zabawę. To wreszcie miejsce, które da Twojemu dziecku mnóstwo radości i wiary we własne siły.

Przedszkole zapewnia Waszym pociechom opiekę od 7.00 do 16.30.

Personel z wyższym wykształceniem pedagogicznym zapewnia wszechstronny rozwój Waszym dzieciom. Pracujemy w oparciu o nowoczesne metody dydaktyczne, pomagamy dzieciom w adaptacji do przedszkola poprzez możliwość towarzyszenia dziecku na zajęciach oraz proponujemy rodzicom fachowe porady specjalistów (logopeda, psycholog).

Godziny otwarcia: 07.00 – 16.30

Opis pomieszczeń: Przedszkole posiada dwie przestronne sale. Szatnia dla dzieci.

Opis placu zabaw: W budowie.

Wyposażenie: Zabawki, pomoce dydaktyczne dostosowane do wieku dzieci

Zaplecze sanitarne: Łazienka z wc i prysznicem.

Posiłki: Posiadamy zgodę Sanepidu na prowadzenie w naszym przedszkolu cateringu. Współpracujemy z firmą cateringową Dromader cieszącą się bardzo dobrą opinią, przygotowującą obiady bardzo smaczne i zawsze świeże.

Opieka medyczna: Pielęgniarka

Ramowy rozkład dnia: 

 • 7.00-8.15 Schodzenie się dzieci do przedszkola. Czynności opiekuńcze, porządkowe i organizacyjne. Konsultacje indywidualne z rodzicami. Zabawy swobodne.Wspieranie rozwoju dziecka poprzez różnorodne zabawy i ćwiczenia ruchowe prowadzone przez nauczyciela, ćwiczenia poranne o wielostronnym ruchu.
 • 8.15-8.30 Przygotowanie do śniadania. Zabiegi higieniczne. Czynności samoobsługowe.
 • 8.30-9.00 Śniadanie.Wdrażanie zasad higieny i kulturalnego zachowania. Rozwijanie umiejętności samoobsługowych i estetycznych.
 • 9.00- 10.00 Wspieranie rozwoju dziecka poprzez prowadzenie dydaktycznych zajęć programowych. Rozwijanie czynności intelektualnych, zajęcia muzyczno-ruchowe, plastyczne, techniczne. Zajęcia prowadzone metodami aktywizującymi.
 • 10.00-11.00 Zabawy swobodne i spontaniczne.
 • 10.30 II Śniadanie
 • 11.00-12.00 Przygotowanie do wyjścia, wdrażanie zasad bezpiecznego zachowania się podczas pobytu na podwórku. Organizowanie zajęć na świeżym powietrzu, w szczególności zajęć ruchowych, przyrodniczych, prowadzenie obserwacji. Wycieczki i spacery.
 • 12.00-12.30 Przygotowanie do obiadu. Zabiegi higieniczne. Czynności samoobsługowe. Obiad. Rozwijanie umiejętności prawidłowego posługiwania się sztućcami. Zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłku, zachowanie prawidłowej postawy i porządku wokół siebie.
 • 12.30-13.00 Zajęcia o charakterze relaksacyjnym w sali zajęć. Bajkoterapia, ćwiczenia ciszy, słuchanie muzyki klasycznej metodą B. Strauss.
 • 14.00-14.30 Podwieczorek
 • 12.30-16.30 Wspieranie indywidualnego rozwoju dziecka poprzez zabawy i ćwiczenia prowadzone przez nauczyciela. Praca z dziećmi ukierunkowana na indywidualne potrzeby rozwojowe. Dogoterapia, indywidualna terapia behawioralna i logopedyczna, zajęcia z psychologiem.

Zajęcia dodatkowe: Język angielski, dogoterapia

Opłaty: Informacja telefoniczna.

Tu jesteśmy:


Wyświetl większą mapę

Miasto:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby móc komentować.