Ośrodek Edukacyjny Montessori „Ogródek Marysieńki” Elżbiety Dominik

Adres: ul. Jaworzyńska 8 lok.1
00-634 Warszawa
woj. mazowieckie

tel. +48 664 760 584, +48 22 825 33 28
fax. +48 22  825 33 28

Adres email: kontakt@ogrodek-marysienki.pl
Adres strony www: www.ogrodek-marysienki.pl

Opis:
Zapraszamy do kameralnego przedszkola prowadzonego zgodnie z zasadami Marii Montessori. To oferta dla Tych Rodziców, którzy nastawieni są na mądrą i skuteczną edukację swojego dziecka.
Zapewniamy naukę dwóch języków obcych: angielskiego i hiszpańskiego, urozmaicony program wartościowych zajęć dydaktycznych (w tym stymulacja zdolności matematycznych) oraz domową atmosferę pełną ciepła i miłości. To przedszkole twórcze i przyjazne, w którym dzieci są radosne, szczęśliwe i czują się bezpiecznie; uczą się wrażliwości na drugiego człowieka i na wszystko, co je otacza; rozwijają swoje zdolności, nabywają umiejętności; osiągają gotowość do podjęcia nauki w szkole podstawowej. Językowy charakter przedszkola z nauką dwóch języków obcych zachęca do poznawania innych kultur. Przedszkole prowadzone jest przez Elżbietę Dominik-pedagoga terapeutę, nauczyciela montessoriańskiego, nauczyciela nauczania początkowego.
Program wychowawczo-dydaktyczny oparty jest na wartościach chrześcijańskich, pedagogice Marii Montessori i systemie wychowawczym Janusza Korczaka. Montessoriański charakter przedszkola tworzy doskonałe warunki do wszechstronnego rozwoju dziecka. Kameralność zapewnia pedagogiczną uwagę i czujność. Natomiast program wychowawczo-dydaktyczny gwarantuje wysoki poziom edukacji i dobry start w szkole.
Serdecznie zapraszam.

Godziny otwarcia: 07.30 – 17.00 – istnieje możliwość przedłużenia pobytu dziecka w przedszkolu.

Opis pomieszczeń: 3 sale estetycznie urządzone, dobrze wyposażone; 70 m2 do dyspozycji dzieci. Przedszkole jest jednooddziałowe – do 15 dzieci.

Opis placu zabaw: Własny ogródek, który pełni funkcję dydaktyczną, wycieczki rekreacyjno-krajoznawcze do Parku Ujazdowskiego, na Pola Mokotowskie oraz inne wycieczki po Warszawie. Relacje z wielu z nich umieszczone są na stronie internetowej w zakładce Blog/Aktualności.

Wyposażenie: Bogate wyposażenie w materiał Montessori i inne pomoce edukacyjne: edukacja językowa, matematyczna, przyrodnicza, ruchowa, artystyczna.

Zaplecze sanitarne: Wg wymogów prawnych

Posiłki: Posiłki własne lub współpraca cateringowa zapewniająca domowe, zdrowe wyżywienie.

Opieka medyczna: Specjaliści m. in. opieka pedagoga-terapeuty, logopedy, terapeuty integracji sensorycznej, wczesne wspomaganie rozwoju – gabinet pomocy pedagogicznej

Ramowy rozkład dnia: Zajęcia odbywają się w trzech blokach: blok zajęć edukacyjnych, blok zajęć ruchowych, blok zajęć artystycznych. Szczegółowy wykaz zawarty jest na stronie internetowej w zakładce: Program.

Opis zajęć dodatkowych: Pełny bogaty program realizowany jest ze wszystkimi dziećmi w trzech blokach w ramach czesnego. Brak dodatkowych opłat za zajęcia: logopedyczne, językowe, integracji sensorycznej, korektywy czy innych zajęć wymienionych w programie.

Opłaty: Opłata miesięczna – 1400zł. Opłata klubikowa w okresie adaptacyjnym – 20 zł/h. Wpisowe: 1200zł. Brak opłat z tytułu przerwy w pracy placówki (przerwy urlopowej).

 

Tu jesteśmy:


Wyświetl większą mapę

Miasto:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby móc komentować.